Rozhovory

Rozhovor s Janel Parrish (Mona)

8. září 2014 v 19:43 | • Black hoodie
Pořád se ze smrti Mony snažíme vzpamatovat. Byla to vážně jedna z nejlepších postav.
Nebojte, jen tak se jí nezbavíte. Jen teď bude vystupovat ve flashbacích. Ale pořád jsem regulérně obsazená. Pořád v seriálu jsem.
Dobře, alespoň nějaká dobrá zpráva. Mona byla přesvědčivá hlavně díky tomu, že vždy byla o krok napřed před Lhářkami, dokonce i před -A. Byla neuvěřitelně chytrá! Jakou chybu tedy udělala? Co způsobilo její konec?
Podle mě byla opravdu velká chyba vybudovat si armádu. Protože tím dala veřejně najevo svůj postoj k Alison. A to je opravdu nebezpečné. Kdyby to nechala jako dřív, v soukromí by nabourávala systémy a s nikým o ničem (hlavně o svých pocitech) nemluvila, stejně by přišla na to samé. A měla by na Alison obrovskou páku. Ale nechala se převálcovat strachem a vztekem, takže odváděla poněkud ledabylou práci. Ale - na úplném konci vyhrála, přišla na to. Jen kvůli tomu byla zavražděna.
Marlene King řekla, že Moninu smrt plánovala téměř rok. Kdy jsi se dozvěděla, že tvá postava zemře?
Tajila to přede mnou opravdu skvěle. Zjistila jsem to až den před čtenou zkouškou. Zavolala si mě a řekla mi, co se stane. Opravdu mě to rozhodilo, protože jsem si myslela, že tím pádem už nemám práci, ale hned mě uklidnila: "Neboj se o práci. Prostě teď budeš ve flashbacích." A tak jsem jí řekla něco ve smyslu, že jí věřím. Dokud budu součástí PLL rodiny, tak budu šťastná.
Jaké byly reakce na čtené zkoušce na Moninu smrt?
Každý byl smutný! Ale pak se uklidnili, když Marlene řekla: "Nebojte, neodchází." A reakce fanoušků jsou taky šílené. Na Twitteru jede od úterního večera #RIPMona. Je to úžasné. A těší mě, že fanoušci budou Monu opravdu postrádat. Mona konečně vyhrála i u fanoušků, a pak umře [smích]. Je to opravdu smutné, ale je to součástí skvělého příběhu.
Jo, u fanoušků opravdu vyhrála! Tahle série byla zatím celá o tom, jak Mona odčinila své prohřešky.
Jo, a o to víc je její smrt smutná. Konečně byla ta dobrá. Už se tolik nebála a pomáhala Lhářkám. No, takže samozřejmě musela umřít!
Fanoušci touží po Monině návratu. Mají spoustu úžasných teorií. Jedna z nich je Monino dvojče.
Vážně? To mi lichotí. Už mi přišlo, že každý kromě Mony má dvojče - tak jsem se také dočkala.
A to dvojče Monu zabilo - nebo možná Mona zabila dvojče.
To je vážně zajímavá teorie. Takovou jsem ještě neslyšela.
Prostě jen chtějí, aby se Mona vrátila.
A vždyť ona se vrátí. Jen trochu jinak. Až jí uvidíte příště, bude svítit ve flashbacku [smích].
Asi i Lhářkám bude chvíli trvat, než se s její smrtí vyrovnají. Můžeš nám něco o těch flashbacích říct? Budou to vzpomínky Lhářek? Nebo Ali?
Každý z těch flashbacků bude jiný a bude vážně zajímavé, vidět Monu jejich očima. Pokaždé se jinak chovala, žila různými životy a vy uvidíte všechno. Bude to skvělé. Pomůže vám to Monu pochopit a nejspíš se tím vyjasní i různá tajemství, na což se opravdu těším. Z flashbacků jsme se toho hodně dozvěděli o Ali, takže i moje flashbacky budou důležité.
A co chudák Mike Montgomery?
No jo. Ten bude hodně smutný. Brzy s ním bude jedna srdcervoucí scéna.
Mona na konci epizody přišla všemu na kloub, otázkou je - co všechno věděla? Bude to zásadní otázka v další části série?
Mona je opravdu chytrá. V dalších epizodách uvidíte, že zanechala holkám spoustu nápověd, aby mohly přijít na to, co se stalo. Mona to všechno naplánovala, i těsně před smrtí. Pořád byla ta možnost, že se jí něco stane, takže se připravila na nejhorší. Hlavní otázkou bude, co se Moně stalo. Dívky budou muset dát dohromady všechny střípky informací, aby přišly na to, na co přišla ona. Zabila jí Alison? Zabila Alison Bethany? Tohle jsou hodně závažné otázky. Všechny tyhle záhady, točící se kolem Alison, budou muset holky rozlousknout.
Zanechala Mona po sobě něco, co pomůže Spencer?
Ano. Některé stopy budou ve Spenceřin prospěch.
Pojďme mluvit o finální scéně - Mona v kufru. Ta asi hodně lidem utkví v mysli.
Ano, podle mě to sestříhali skvěle. Naštěstí jsem nemrkla. To pro mě bylo nejtěžší! Snažit se nemrknout je opravdu namáhavé. Ale dopadlo to dobře.
Víš kdo Monu zabil?
Netuším kdo za to může, scénáristé před námi všechno tají. Ale podezřívám Alison. Na konci měla samolibý výraz. Takže podle mě to byla rozhodně ona.
Takže Marlene King ti neřekla, kdo je -A, i když tě zabili?
Ne! Hlavně v seriálu budu pořád vystupovat. Je chytrá. Takže spřádám své vlastní teorie, jako každý.
 
 

Reklama